פיתוח והובלת התנדבות משפחתית בראייה בין מגזרית

התנדבות משפחתית הנה מודל התנדבות שהולך וצובר תאוצה. התנדבות משפחתית מתאימה לחיים העמוסים של הורים לילדים ומאפשרת זמן איכות בין סבים/סבתות לנכדים.

הורים רבים מצהירים כי הם זונחים את ההתנדבות מפאת חוסר זמן ועיסוקים רבים שהחיים מזמנים להם. התנדבות משפחתית מבטאת מודל התנדבותי שיוצא מהקופסא ומביא עמו רוח חדשה, מעשירה ומגוונת. זוהי התנדבות המספקת בו זמנית הן את הצורך בעשייה קהילתית והן את הצורך בזמן איכות משפחתי.

רונן ובנו רותם בן ה- 13 התנדבו באריזת מזון לקשישים במסגרת יום התנדבות משפחתית אשר נחגג ב-  15.5.2014, וכך הם סיכמו את החוויה:

"היה לי חשוב לנצל את ההזדמנות להביא את רותם איתי ולהנות מהפעילות. זו הפעם הראשונה שאנחנו מתנדבים יחד, כמשפחה. זה זמן איכות משמעותי ואין לנו הרבה זמן איכות, גם בגלל העבודה וגם בגלל העיסוקים של הילדים." כך מצהיר רונן. ואילו רותם הבן מוסיף: "חוץ מהקטע שזה מחבר משפחה, זה גם על הדרך לתרום לאנשים שיותר קשה להם, גם זמן איכות עם אבא וגם לעשות טוב. אני מאד רוצה להמשיך ולהתנדב עם אבא. כל התנדבות שתורמת יכולה להיות מעניינת, לא רק לארוז את המזון, אלא לשבת עם הקשיש שנמצא לבד ולדבר איתו, זה גם חשוב ועוזר."

אנו מזמינים אתכם, רכזי התנדבות, לקורס חדשני שעוסק בפיתוח והובלת התנדבות משפחתית. הקורס יקנה ידע, כלים ומיומנויות לפיתוח תכניות התנדבות משפחתית ולשילובה במערך ההתנדבות הארגוני והרשותי.

אם גם אתם רוצים להציע מסלול התנדבות חדשני, הקדימו להרשם לקורס….

להזמנה ולהגשת מעומדות לחץ כאן – מספר המקומות מוגבל אנא הגישו מועמדותיכם בהקדם