אכן, זהו חברו הטוב ביותר של האדם: כלב עזר למשטרה למצוא את בעליו שנפל לתוך תעלה, והשגיח על האמבולנס

"הם יכלו לבוא לעזרתי כי הם ראו את ג'ק מייבב על הכביש, וקראו מהר לאמבולנס כדי שיגיעו לבדוק אותי", אמר האיש

 

במקרה נוסף של כלבים שחיים לפי המוניטין שלהם כחבריו הטובים ביותר של האדם, גור בן שנה הציל את חיי בעליו בכך שהציג למשטרה את התעלה שאליה נפל במהלך טיול באירלנד.

 

פאט ברנן בן ה-62 יצא עם כלבו ג'ק לטיול לילי, ונפל לתעלה בצד הכביש ממש ליד פורטרלינגטון, ונעלם לתוך הצמחייה החשוכה למטה. ג'ק נשאר על הכביש ועזר למשטרה לזהות את המיקום של בעליו.

 

"אני חובב מושבע של אסטרונומיה, והבחנתי בכוכב ליד הירח בזמן שהלכתי. נשאתי את עיניי ותהיתי איזה כוכב זה", סיפר פאט. "ג'ק התגרד לידי, וכשהתחלתי ללכת שוב הוא הוציא אותי מאיזון ומעדתי. עברתי שבץ בעבר כך שהאיזון שלי לא במיטבו, לכן בסופו של דבר נפלתי אל התעלה בצד, וידעתי שאין סיכוי שאוכל לצאת ממנה. חששתי שגם ג'ק פשוט יברח, כי בכל זאת הוא רק גור".

 

פאט הצליח לצלצל למשטרה אבל הבין שיש לו בעיה נוספת.

 

"כשאתה מצלצל לשירותי החירום באירלנד, אתה עובר לתחנת בקרה מרכזית, כנראה בדבלין, כך שאתה לא מצליח להגיע לאף אחד באופן מקומי", אמר. "אז הייתי צריך להגיד להם שאני איפשהו על כביש הביצה בפורטרלינגטון, והם היו צריכים להעביר את ההודעה למשטרה המקומית."

אז נשלחה יחידת משמר מקומית כדי לנסות למצוא את פאט, היה חשוך והאיש שכב פצוע בתחתית התעלה.

 

"אחרי כעשר דקות יכולתי לשמוע מכונית חולפת, אבל לא היתה לי שום דרך להזהיר את האנשים או להסב את תשומת לבם אליי, אבל אז, כשהם זיהו את ג'ק, הם ידעו שאני חייב להיות בקרבת מקום", הסביר פאט.

 

"הם יכלו לבוא לעזרתי כי הם ראו את ג'ק מייבב על הכביש, והם קראו לאמבולנס כדי שיבואו לבדוק אותי", הוסיף. "לא נפצעתי קשה, רק כמה חתכים וחבורות, והייתי מסוגל לחזור הביתה אחרי שנבדקתי". 

 

"גם כשהאמבולנס הגיע, ג'ק לא היה נינוח, אלא אם כן היה יכול לראות אותו (פאט, הבעלים)", כתבה המשטרה בטוויטר יחד עם תמונה המציגה את הכלב פוקח עין על הבעלים שלו כדי לשמור עליו.

 

ג'ק מקבל עכשיו טיפול מיוחד בבית על ידי פאט ואשתו מלאני.

 

"ג'ק הלך אחריי יום אחד הביתה מאיזשהו מקום שהייתי בו בערך לפני חצי שנה, והתאהבנו בו ישר. לא היה נראה שיש לו בעלים, אבל היינו מוכרחים להביא אותו לכלבייה המקומית למקרה שמישהו יחפש אותו", אמרה מלאני. "כשאף אחד לא בא לקחת אותו, קיבלנו את ג'ק ככלב הצלה, ועכשיו הוא החזיר לו טובה בכך שהצליח להציל אותו", אמרה מלאני, בעודה טופחת על גבו של ג'ק ומתכוננת לטייל עמו.