שאלות נפוצות בנושא בריחת שתן

ריכזנו כאן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר שלנו בנושא בריחת שתן. המשיכו לקרוא כדי לקבל תשובות לשאלות אלה.

מה זה בריחת שתן?

בריחת שתן מוגדרת כחוסר יכולת להחזיק שתן, וכתוצאה מכך מתרחשות נזילות משלפוחית ​​השתן או תאונות. בריחת שתן יכולה לנוע בין דרגה קלה עד בינונית או חמורה, והיא יכולה לקרות לכל אחד – צעירים או מבוגרים.

מהם סוגי בריחת שתן?

  • בריחת שתן כתוצאה משלפוחית מלאה. זה קורה כאשר אינכם מצליחים לרוקן את שלפוחית ​​השתן לחלוטין, וכתוצאה מכך מתרחשים נזילות או טפטופים לעתים תכופות.

 

  • בריחת שתן במאמץ. סוג זה של בריחת שתן מתרחש כאשר לחץ מופעל על שלפוחית ​​השתן או שרירי רצפת האגן, כגון בזמן שיעול, צחוק, התעטשות או פעילות גופנית.

 

  • בריחת שתן בדחיפות. כאשר יש לכם צורך פתאומי לרוקן את שלפוחית ​​השתן אך אינכם מצליחים להגיע לשירותים בזמן. אנשים עם שלפוחית ​​שתן רגיזה (צורך תדיר ודחוף לרוקן את שלפוחית ​​השתן) עלולים לחוות בריחת שתן בדחיפות.

 

  • בריחת שתן תפקודית. זהו סוג של בריחת שתן המתרחש כאשר משהו פיזי מונע מכם להשתמש בשירותים. לדוגמה, אינכם יכולים לפנות את הדרך לשירותים, או שאתם מתקשים להוריד את המכנסיים במהירות.

 

  • בריחת שתן מעורבת. אנשים רבים חווים יותר מסוג אחד של בריחת שתן, מה שמעיד על כך שיש להם "בריחת שתן מעורבת".

האם ניתן לרפא בריחת שתן? האם הבעיה יכולה לחלוף?

עבור אנשים רבים, שינויים פשוטים באורח החיים יכולים לסייע רבות בטיפול או בניהול בריחת השתן. אחרים עשויים להשתמש בתרופות או מכשירים רפואיים, או אפילו ניתוח כדי להקל על בריחת השתן. כל מקרה שונה ויש לבחון אותו לגופו, והסיבה לבריחת השתן עשויה לשחק תפקיד בשאלה אם התסמינים נעלמים לחלוטין או לא. עם זאת, עבור רוב האנשים, אין סיבה לחיות עם בריחת שתן. ישנם טיפולים זמינים ועליכם לדבר עם הרופא שלכם כדי למצוא אחד שמתאים לכם.

האם בריחת שתן יכולה לבוא וללכת?

כן. מצבים רפואיים מסוימים עלולים לגרום לבריחת שתן. בנוסף, צריכת מזונות ומשקאות מסוימים, תרופות מסוימות ואפילו מזג האוויר עלולים לגרום להחמרת או התרחשות של בריחת שתן.

האם בריחת שתן יכולה לגרום לדלקת בדרכי השתן?

כן. סוגים מסוימים של בריחת שתן גורמים להצטברות שתן בשלפוחית, מה שיכול לעודד היווצרות חיידקים. בנוסף, אנשים רבים עשויים לנהל את בריחת השתן שלהם עם צנתרים, מה שעלול להעמיד אותם בסיכון גבוה יותר לפתח דלקת אם הקטטר אינו נקי. לבסוף, חלק מהאנשים הסובלים מבריחת שתן מנסים להגביל את הנוזלים כדי להימנע מתאונה, אולם אם הם עושים זאת יתר על המידה, זה יכול לגרום לשתן להתרכז בשלפוחית, מה שמוביל שוב להצטברות חיידקים ולסיכון גבוה יותר לדלקות.

אילו שינויים באורח החיים יכולים לעזור להפחית בריחת שתן?

תרופות וניתוח אינן התשובות היחידות אם אתם סובלים מבריחת שתן. יש הרבה דברים שאתם יכולים לנסות בעצמכם שעשויים לחולל הבדל גדול בטיפול בדליפות משלפוחית ​​השתן. שמירה על תזונה בריאה והימנעות ממזונות שעלולים לגרות את השלפוחית ​הן מקום טוב להתחיל בו. בנוסף, שגרה של פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור לכם להשיל קילוגרמים (או להרחיק אותם), וזה מועיל שכן עודף משקל יכול לתרום למצב של בריחת שתן.

 

אם כבר מדברים על תרגילים, אל תשכחו את רצפת האגן שלכם. פיזיותרפיסטית מומחית לבריאות האגן יכולה לעזור לזהות פעילות גופנית שתחזק את רצפת האגן ותסייע למנוע דליפות.

 

אם אתם מעשנים, בריחת שתן היא רק עוד סיבה אחת להפסיק, שכן שיעול של מעשנים יכול לתרום לתאונות בשל הלחץ המתמשך שהוא מפעיל על רצפת האגן ושלפוחית ​​השתן.

 

לבסוף, אנשים רבים משתמשים בשיטה של לימוד מחדש של שלפוחית ​​השתן ככלי שעוזר להם להחזיק זמן רב יותר בין הביקורים בשירותים.

 

למידע נוסף היכנסו לאתר של עזר נאמן – פתרונות לבריחת שתן.