גזיבו או פרגולה – דעו את ההבדל

האם אתה מתכנן לרכוש מבנה חיצוני לחצר שלך? מתלבטים אם ללכת על גזיבו ופרגולה?

 

אם כן, אז אתה במקום הנכון.

 

בעלי בתים רבים מבולבלים לגבי גזיבו ופרגולות מכיוון שהשניים נראים די דומים במבט חטוף. שניהם ממלאים את התפקיד הדומה של מתן חלל מוצל והוספת פונקציונליות נוספת לחלל החיצוני שלך. עם זאת, ישנם כמה הבדלים בין שני מבני הצללה חיצוניים אלה, מה שהופך אותם לישויות נפרדות.

 

בואו נסתכל מקרוב על ההבדלים בין פרגולה לגזיבו כדי שתוכלו לבחור את הטוב ביותר לחצר שלכם.

 

גזיבו

גזיבו הוא מחזה נפוץ בפארקים והופך את אחד ממבני החוץ הייחודיים והאלגנטיים ביותר. באופן מסורתי, גזיבו עשויים מעץ ובנויים או צורות עגולים או חריגות ספציפיות כגון משושה (6 צדדים), משושה (7 צדדים), או מתומן (8 צדדים). גזיבו מתומן הם הבחירה הפופולרית ביותר לצורות גזיבו. יתר על כן, לגזיבו יש דפנות פתוחות יחד עם גג כיפה מוצק הנתמך על ידי עמודים יציבים. בהתאם לצורתו, ביתן יכול להשתנות בגודל ובמבנה, אך ללא קשר לצורתו, ביתן יכול להיות תוספת נהדרת לחצר שלך. בדרך כלל, גזיבו משמשים מטרה דקורטיבית בחלל החיצוני שלך.

 

ובעוד גזיבו מוסיפים פנייה ייחודית לחלל החיצוני, הם מתאימים ביותר לחללים גדולים יותר ולחצרות אחוריות. ביתנים מהווים תוספת מושלמת ליד מים ובדרך כלל אינם דורשים הגנה עודפת מפני מזג האוויר.

 

פרגולה

מצד שני, פרגולות הן המבנה החיצוני הרב-תכליתי הטרנדי והחזק יותר. לפרגולות יש גג שטוח ומגיעות בצורות וגדלים שונים בהתאם לחלל החיצוני שלכם. בעוד שפרגולות מרובעות ומלבניות הן הבחירה הפופולרית ביותר, אתה יכול גם להשיג פרגולות מותאמות אישית להפיכת השביל שלך למובחן ואטרקטיבי. יתרה מכך, פרגולות יכולות לשמש כמבנה עצמאי בחצר שלכם, או שתוכלו להשתמש בפרגולה שלכם כדי לקשר בין שני מבנים שונים.

 

באופן מסורתי, פרגולות היו עשויות מעץ; עם זאת, כיום, ניתן למצוא חומרים שונים המשמשים לבניית פרגולות, כולל אלומיניום וויניל. כדי לקבל את הפרגולה הטובה ביותר לחלל החיצוני שלכם, עליכם לעבוד עם קבלן מקצועי שיוכל להדריך אתכם לגבי הבחירה הנכונה של החומר והגודל המתאימים ביותר לצרכים ולמטרה שלכם.

מילים אחרונות

עכשיו כשאתה יודע את ההבדלים בין פרגולה לגזיבו, אתה יכול לעשות את הבחירה הנכונה עבור המרחב החיצוני שלך. בעוד שגם גזיבו וגם פרגולות משרתות מטרה דומה, האחרונה היא יותר פונקציונלית ורב-תכליתית. כמובן שיש עוד פתרונות הצללה כמו סוככי מסך למרפסת.

 

כדי ללמוד עוד על הוספת פרגולות בחלל החיצוני שלך ועל הבחירה הנכונה של החומר לחצר שלך, צור קשר עם המומחים של סולריס, המציעה פרגולות אלומיניום באיכות יוצאת דופן שעושות את ההתאמה המושלמת למזג האוויר. למידע נוסף על השירותים שלנו, צור קשר עוד היום.