גזיבו או פרגולה? כך תשדרגו את המרחב החיצוני בביתכם

אם אתם מחפשים להוסיף דבר מה לחלל החיצוני שבביתכם, אולי כדאי לכם לשקול בניית גזיבו או פרגולה. שניהם יעניקו לכם שטח נוסף שתוכלו להנות ממנו ולארח בו, וכן שניהם אף יעלו את ערך הנכס שלכם. ישנם כמה הבדלים בין גזיבו לבין פרגולה שייתכן שתרצו לשקול לפני ביצוע הרכישה.

 

גזיבו הוא מוצר שקיים כבר בסביבה זה זמן רב כמו סוככים למרפסת, יש לומר, אפילו מאות שנים. כיום, מבנה זה נפוץ בפארקים, גנים ציבוריים וגם… בחצרות וגינות שונות. ניתן למצוא מבני גזיבו בכל גודל, מקטן ועד גדול מאוד, והם משרתים פונקציות רבות: מנקודה שבה אפשר לנוח ועד מקום שבו להקה יכולה להופיע ולנגן. עבור גינה או חצר אחורית, סביר להניח שכדאי לרכוש גזיבו קטן יותר, אם כי הדבר כמובן תלוי בגודל המשפחה שלכם, וכמה כיף אתם יכולים להפיק מהמבנה הזה.. כך גם לגבי פרגולה. גודל הוא עניין של העדפה אישית, והוא עשוי להיקבע לפי הצרכים והמגבלות שלכם.

 

כאשר בוחנים את ההבדלים בין שני אלה, מוצאים כי ישנם שלושה גורמים עיקריים שמבדילים בין פרגולה לגזיבו:

 

  1. ריצוף

בגזיבו יש בדרך כלל רצפה, והוא עשוי להיות אפילו מורם מהקרקע, דבר הדורש בניית מדרגות. חומר הריצוף יהיה בדרך כלל עץ, אשר יכול להיות צבוע או מוכתם.

 

בפרגולה אין רצפה, והעמודים או המבנה התומך שלה עשויים להיות חלק מסוג הקרקע שעליה היא מוצבת.

 

  1. גג

לגזיבו יש גג, והוא מעוצב בצורה ייחודית לפי המבנה האופייני שלו (עגול או מתומן). גזיבו מספק הגנה מלאה מפני כל מה שקורה מעל, אם זה גשם, שמש או שלג.

 

לפרגולה יש גג אוורירי פתוח עם קורות המספקות צל מינימלי וכמעט אפס הגנה מהאלמנטים של הטבע כמו קרינת שמש. למרות שאפשר לגדל גפן על פני הגג וזה אף יעזור קצת, זו עדיין לא הפונקציה שהפרגולה אמורה למלא.

 

  1. עיצוב

גזיבו יכול להיות מבנה מעוצב מאוד, אם כי הוא יכול להיות גם די פשוט.

 

לעומת זאת, פרגולה יכולה להיות מעוצבת לא פחות, אבל העיצובים הרגילים הם פשוטים יותר, והכל בשל מבנה הקורות שלה.

 

חושבים לרכוש גזיבו או פרגולה? רעיון מעולה! לא משנה במה תבחרו בסופו של דבר, מראה הגינה או החצר שלכם ישתפר פלאים, ויעניק לכם שנים של הנאה צרופה. אתם עדיין כאן?