קשה לכם להשיג משכנתא? קבלו ייעוץ ממומחה בתחום

אם אתם שוקלים לקנות בית חדש, אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות הוא לקבל אישור למשכנתא. כשאתם מכירים היטב את התקציב שלכם, בחירת בית הופכת להחלטה הרבה יותר קלה. מסיבה זו, עליכם לקבל תמיד אישור למשכנתא לפני שאתם מקפצים מבית לבית, ומחליטים איזה מהם הכי מתאים לכם.

 

רוב האנשים שגילו שהם אינם זכאים למשכנתא תוהים מדוע הם לא יכולים לקבל אותה. בואו נדבר על הסיבות האפשריות לכך שאינכם זכאים, ומה תוכלו לעשות בקשר לזה:

 

ציון אשראי לא מספק

ציון האשראי שלכם משחק תפקיד חשוב בהחלטה אם תקבלו משכנתא או לא. לא רק זה, אלא שהניקוד שלכם משפיע גם על הריבית והביטוח במשכנתא. בעוד שציון האשראי משתנה ממלווה למלווה.

 

פערי עבודה ארוכים

ההיסטוריה התעסוקתית שלכם ממלאת גם תפקיד משמעותי בקביעת הזכאות שלכם למשכנתא. באופן כללי, המלווים מחפשים שיא תעסוקה רצוף של לפחות שנתיים טרם הגשת הבקשה. ישנם מצבים שיכולים לגרום לבעיות בבקשה שלכם, וזה כולל פערים גדולים בתעסוקה, שינויים בתחום העבודה וכו'. וודאו שיש לכם הסברים לכל פער בשנות העבודה שלכם.

 

חוסר בחסכונות

בימינו, ישנם מעט מאוד מוצרי משכנתא זמינים המעניקים אפשרות של מקדמות נמוכות עד אפס. עם קצת כסף בבנק, מוצרים רבים נוספים הופכים לזמינים ושווה לבחון אותם. בימים אלה, ייתכן שתצטרכו לשלם את המקדמה המלאה בתוספת עלויות הסגירה של המשכנתא.

 

חובות

בעלות על חוב גדול, או אם אתם תלויים במידה רבה באשראי לצרכים היומיומיים שלכם ומוציאים מעבר להכנסות שלכם, כל אלה יכולים להשפיע באופן משמעותי על הסיכויים שלכם לקבל משכנתא. המלווים מחשבים גם את יחס החוב להכנסה וכל דבר שמעל 5% משקף בצורה לא טובה את בקשתכם. כל דמי החיוב כולל הלוואות רכב, הלוואות סטודנטים, תשלומי שכירות, כרטיסי אשראי וכו' מהווים בסיס לאומדן חוזק ההלוואות שלכם.

 

מקורות הכנסה עלומים

המלווים מעדיפים קונים עם מקור הכנסה יציב שניתן לעקוב אחריו. הכנסותיכם נגזרות לעיתים קרובות מהחזרי המס האחרונים שלכם, ואנשים רבים כולל עצמאים ועובדים בשכר שעתי נתקלים בבעיות בקבלת משכנתא. אם יש לכם הכנסות ממקור מפוקפק, אתם צריכים שיהיה לכם גם תיעוד מתאים לכך.

 

ומה עושים עכשיו?

 

לאחר שנודע לנו מדוע ייתכן שלא תקבלו משכנתא, אפשר לדון כעת בשיפור המצב הכלכלי שלכם כדי לאפשר לכם לקבל משכנתא בעתיד.

 

– עקבו אחר ציון האשראי שלכם.

– אם אתם נקלעים לחובות, נסו לא ללוות כסף נוסף.

– אם ההלוואה היא הכרחית לחלוטין, יש להתייעץ עם איש מקצוע למשכנתאות לקבלת ייעוץ כיצד להימנע משלילת המשכנתא.

– לפני שתגישו בקשה לאישור משכנתא, חסכו את הסכום הנכון עבור מקדמה והוצאות אחרות.

– סדרו את כל המסמכים הכספיים והניירת שלכם הקשורים לחובות בצורה מאובטחת.

– והכי חשוב, שמרו על מסגרת נפשית חיובית. כולנו מתמודדים עם חרדה כלכלית בחיינו, אך עם הרגלים כלכליים טובים אנו יכולים להפוך את היוצרות. אי זכאות למשכנתא היום אין פירושה סוף הדרך עבורכם – עם עבודה חכמה, חסכון של מזומנים, תשלומי חשבונות בזמן, תוכלו בקרוב לקבל משכנתא עבור רכישת בית החלומות שלכם.