כיצד לבנות אתר רב פלטפורמה

שאלה: האם אוכל לבנות אתר יחיד שעובד על מחשב, טאבלט וסמארטפון?

 

תשובה: לרוב כן. וככל שהלקוחות שלכם צופים יותר ויותר באתר שלכם ממספר מכשירים ניידים (iOS, Android) ובדפדפנים שונים (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox), זו מטרה שחשוב להשיג אותה. בשפת החנונים, מטרה זו אפשרית באמצעות "עיצוב אינטרנט רספונסיבי", כלומר עיצוב אתרים למספר מכשירים.

 

ג'ונתן סמיילי, שותף ומוביל עיצוב בחברת עיצוב המוצר מעמק הסיליקון, Zurb, אומר שעיצוב אתרים רספונסיבי מקטין את זמן הפיתוח ויכול לפתוח את התוכן שלכם למגוון רחב יותר של משתמשים. ביקשנו ממנו להסביר:

 

האם בעלי עסקים באמת צריכים לדאוג לעיצוב אתרים רספונסיבי?

זה כאן עכשיו, זה לא נעלם, והרבה יותר קל לכם להמיר את הנוכחות שלכם ברשת עכשיו, כשמספר המכשירים קטן יחסית, מאשר להיכנס לזה בעוד כמה שנים. מכשירים ניידים הם בהחלט העתיד וכולם צריכים להיות מוכנים לזה.

 

כיצד עיצוב רספונסיבי משתווה מבחינת עלויות לעיצוב אתרים מסורתי?

אם אתם סופרים את העלויות שלכם בזמן, עיצוב רספונסיבי הוא מעט יקר יותר. אם אתם סופרים את העלות שלכם בלקוחות, זה הרבה יותר זול. עיצוב רספונסיבי מאפשר לכם לגשת אוטומטית ללקוחות מכל מיני מקומות, מכל מיני מכשירים. אם אתם מתמקדים, נניח, במשתמשי שולחן העבודה בלבד, אתם תתמקדו בפחות מ-50 אחוז מהלקוחות הפוטנציאליים באמצע השנה הבאה. אתם מוציאים קצת יותר בהתחלה כדי להרוויח הרבה יותר לאחר מכן.

 

כמה מאמץ כרוך בעיצוב רספונסיבי?

זה ייקח קצת יותר מחשבה וקצת יותר זמן להבין כיצד עיצוב יתפקד על פני מספר פורמטים ומכשירים. עם זאת, שימוש בעיצוב אתרים רספונסיבי לבניית אתר רב תכליתי אחד מהיר בהרבה מאשר בניית אתרים ספציפיים למספר מכשירים שונים.

 

מהם האתגרים העיצוביים?

קשה ליצור עיצוב אתר אחד שעובד עבור כל מכשיר בחוץ. תהיה דרגה של ציוצים ואיטראציות שתעבוד לפני שתיווצר חוויה נהדרת. לדוגמה, ייתכן שצריך להחליף את התמונה שאתם משתמשים בה באתר לתמונה מרובעת שמתאימה לסמארטפון. לחלופין, אולי תרצו להחליף את המילה "הורד" על הכפתור "למידע נוסף", מכיוון שמשתמשים בנייד בדרך כלל לא ילחצו על הורדה. דבר נוסף: הצבת קטגוריות הנושאים העיקריות של אתר האינטרנט שלכם (דף הבית, איש קשר וכו') בחלקו העליון של האתר עובדת כאשר היא נראית בדפדפן האינטרנט של המחשב, אך לא על גבי מסך סמארטפון, שבו קל יותר לקרוא רשימה אנכית.

 

אז שבעוד שהעיצוב הרספונסיבי מהיר יותר מהפיתוח של אתרים רבים ושונים, עדיין זה לא יהיה פלאג-און-פליי. זו הסיבה שזה לוקח זמן רב יותר מאשר אתר אינטרנט בפורמט אחד.

 

לעוד מידע היכנסו לאתר של אידיאולוגיקה חברת פרסום בחיפה.