איזו מתכת עליכם לבחור לטבעתכם?

מבחר המתכות ואספקת היהלומים הרופפים הנרחבים מקלים על יצירת תכשיט ייחודי בהתאמה אישית עם כל אחד מסגנונות הגדרת הטבעות הרבים שלנו. בבלוג שלנו דיברנו הרבה על יהלומים, אבל איך בוחרים את המתכת לטבעת אירוסין? עיין במדריך זה כדי ללמוד עוד על המתכות היקרות שאנו מציעים ועל השימושים האידיאליים עבור כל אחת מהן.

היופי הנצחי של זהב צהוב

זהב בצורתו הצהובה הטבעית היה חלק מהתרבות האנושית עוד מימי הפרהיסטוריה, עם חפצי הזהב המוקדמים ביותר הידועים במאה האלף הרביעי לפני הספירה. אם לזכור זאת, זה בכלל לא מפתיע כי זהב צהוב היה הבחירה המסורתית עבור טבעות אירוסין ותכשיטים משובחים אחרים במשך מאות שנים. בעוד הזהב הלבן עלה לאתגר את הצהוב שטוף השמש ב -80 השנים האחרונות בערך, העלייה האחרונה בפופולריות של יהלומים צהובים החזירה אותו למקום הראשון פעם נוספת. גוון הזהב החם של זוגות המתכת בצורה חלקה עם אבני הכנרית המדהימות הללו כמו גם יהלומים לבנים מסורתיים.

 

מאיפה זהב לבן?

האדם הממוצע מבין שזהב צהוב, ואף משייך את שני הצבעים לאותו דבר מחוץ לשיחות על תכשיטים. מהיכן, אם כן, מגיע זהב לבן?

זהב לבן הוא פשוט גרסה של זהב צהוב המשלב מתכות אחרות כדי להבהיר ולהלבין אותו בתהליך הסגסוגת. בדיוק כמו שיש להוסיף מתכות אחרות כדי ליצור זהב צהוב 14 קראט ו 18 קראט, הדבר מתרחש בעת יצירת זהב לבן. המתכות שנוספו כדי להפוך את הזהב לקשה וחזק יותר משרתות מטרה שנייה של הבהרת הצבע. המתכת המתקבלת היא צהוב בהיר מאוד, ולאחר השלכתה ללהקה או לתפאורה, מצופה היצירה ברודיום. רודיום הוא לבן בוהק ועמיד באופן סביר, ומאפשר לתכשיטי הזהב הלבן לשמור על הברק שלו במשך שנים רבות. הציפוי יכול להישחק עם הזמן, אם כי, טוב לקחת את הטבעת שלך לניקוי, תחזוקה והחלפה שוטפים כדי לשמור על מראהו במיטבו.

זהב לבן זכה לפופולריות לאחרונה הרבה יותר מזהב צהוב, שהגיע לשיאו לראשונה בשנות העשרים. הגוונים המגניבים שלו משתלבים בצורה נהדרת עם יהלומים לבנים קלאסיים, וזהב לבן משמש לעתים קרובות ליצירת החודים המשמשים יהלומים לתכשיטי זהב צהוב כדי למנוע הסחת דעת מהעין.

 

זהב רוז, המכונה זהב ורוד

הגוון החמישי והאפרסקי של זהב ורוד הפך אותו למועדף בקרב לובשים עם טעם ייחודי וכזוג אסטרטגי עם יהלומים שונים בצבעוניות מהודרת ואבנים יקרות.

באופן דומה לזהב לבן, ניתן לייצר צבעים רבים של זהב באיכות תכשיטים בתוספת מתכות ספציפיות ותהליכי ציפוי שונים. חלק מהווריאציות הללו מורידות את האיכות או את הערך (לדוגמה, רוב הזהב הירוק הוא 10 קראט), אך זהב ורוד מחזיק באיכות וטוהר דומים לזהב צהוב או לבן עם יתרון נוסף למראה אקזוטי ומדהים.

ליצירת זהב ורוד, משולב נחושת בסגסוגת ההיתוך במקום ניקל ומתכות לבנות אחרות, וצבעו הבהיר והעשיר מחדיר את הזהב תוך חיזוקו לשימוש תכשיטי אידיאלי.