נוקטוריה: מה הקשר בין הטלת שתן לילית לבין בריאות הלב?

פברואר הוא חודש המודעות האמריקאי לבריאות הלב, וזה זמן נהדר לדון בנוקטוריה, הטלת שתן לילית, הקשורה לעיתים קרובות לקיומה של מחלת לב. אנשים הסובלים מהטלת שתן לילית מתעוררים לעתים קרובות מספר פעמים בלילה כדי ללכת לשירותים. יש הרבה סיבות לכך, כאשר הנפוצות ביותר הן סוכרת וערמונית מוגדלת.

 

עם זאת, הטלת שתן לילית יכולה גם להיגרם על ידי מחלת לב, או ליתר דיוק, אי ספיקת לב. אי ספיקת לב מקשה על הגוף להיפטר מהשתן. שכיבה משפרת את תפקוד הכליות, ומקלה על הגוף להיפטר מהנוזלים שאנו אוגרים במהלך היום. כאשר אתם שוכבים לישון, תפקוד הכליות משתפר, ישנה הפקת שתן מוגברת ופתאום, שלפוחית ​​השתן שלכם מלאה – למרות שנזהרתם לא לשתות הרבה נוזלים לפני השינה.

 

למעשה, הטלת שתן לילית יכולה להתרחש גם בהעדר גורמים אחרים, כמו שתייה לפני השינה או ערמונית מוגדלת. זה עשוי להיות אחד מהסימנים המוקדמים לכך שאותו אדם חווה את השלבים הראשונים של אי ספיקת לב.

 

הקשר בין הטלת שתן לילית לבריאות הלב עשוי להיות מורכב עוד יותר. הטלת שתן לילית גורמת למצב של ערנות מסוימת במהלך הלילה, והדבר פוגע ביכולתו של אדם לישון שינה טובה, שכן כידוע, לשנת הלילה ישנו תפקיד משקם במערך הבריאותי של גופנו. מספר מחקרים כבר מצאו את הקשר שבין שינה גרועה לעליה במחלות לב, וכן גם לבעיות אחרות כמו סוכרת ואפילו השמנת יתר.

למידע נוסף כנסו למאמר שאלות ותשובות על בריחת שתן

הצעד החשוב ביותר שאתם יכולים לעשות אם אתם מתחילים לחוות הטלת שתן לילית הוא ללכת להתייעצות עם רופא. הרופא שלכם יכול לבצע בדיקה מלאה הכוללת בסופה הערכה שתסייע במציאת הסיבות האפשריות שעלולות להוביל לאבחנה של מצב בריאותי נוסף, כמו מחלת לב, בעיה בערמונית, סוכרת או אפילו סרטן.

 

 

זכרו: בעיות בשלפוחית ​​השתן, כמו הטלת שתן לילית ובריחת שתן, אינן חלק "נורמלי" מתהליך ההזדקנות; אם יש לכם חששות לגבי תפקוד שלפוחית ​​השתן שלכם, גשו לרופא מומחה או למרכז העוסק בבעיות של בריחת שתן כדי לקבל הערכה, וכך תוכלו להרגיש בטוחים יותר לגבי המצב הבריאותי שלכם.